• 865
    بازدید
 
مدرسه شطرنج حرفه ای کرج
درباره ما

مدرسه شطرنج حرفه ای کرج در محدوده‌ی خیابان کسری واقع شده و با تجربه‌ای طولانی در امر آموزش علاقه‌مندان به شطرنج، دوره‌های حرفه‌ای را برگزار می‌نماید. این مرکز معتقد است که شطرنج اثرات بسیار مفیدی در رابطه با بهبود شرایط ذهنی و تمرکز افراد دارد.
از شاخص‌ترین اثرات آموزش شطرنج می‌توان به فعال‌کردن نیمکره‌ی مغز، تقویت حافظه، بالا بردن سرعت محاسبه و پردازش مغز، گسترش عمق محاسبات، بالا بردن قدرت خلاقیت ذهنی، تقویت قدرت تصمیم‌گیری صحیح، بالابردن حس اعتمادبه‌نفس، تقویت حس خودشناسی و ده‌ها مورد دیگر اشاره کرد.
به‌همین دلیل مدرسه شطرنج حرفه ای کرج با استفاده از حضور اساتید مجرب و کاربلد درجه 1 شطرنج که جزو برترین‌های کشوری هستند، دوره‌های آموزشی را برگزار می‌نماید. این کلاس‌ها برای سطوح پایه تا قهرمانی طبق متد روسی تشکیل می‌شود. علاقه‌مندان به این رشته می‌توانند با شرکت در کلاس‌ها این مهارت را بیاموزند و آینده‌ی درخشان‌تری را برای خود رقم بزنند.
بدیهی است که باتوجه به تاثیرات شطرنج بر فعالیت مغز که در بالاتر ذکر شد، یادگیری این رشته برای خردسالان و نونهالان بسیار مفید است و به آینده‌ی آنها کمک بسیاری خواهد کرد. کودکانی که در سنین پایه به یادگیری شطرنج می‌پردازند در نوجوانی و جوانی هوش بالاتر، نمرات بهتر و تصمیم‌گیری‌های صحیح‌تری را انجام می‌دهند.
فعالیت‌ها
آموزش حرفه‌ای شطرنج توسط استاد درجه 1
آموزش طبق طبق متد روسی و طرح درس‌های مدرسه شطرنج جهانی I.C.S
پشتیبانی آنلاین هنرجو طبق برنامه‌ی تمرینی
استفاده از نرم‌افزارهای تخصصی رشته‌ی شطرنج
ارائه نمودار پیشرفت بازیکن پس از هر دوره‌ی آموزشی
برگزاری کلاس‌های حضوری عمومی و خصوصی
برگزاری کلاس‌های مجازی و اینترنتی
آموزش در منزل با تضمین کیفیت مطالب

شهر : كرج

اطلاعات تماس
شهر : كرج
وب سایت : http://herochess.ir
موبایل :
چرا آموزش شطرنج باید با خنده و شادی و بازی همراه باشد؟
چهارشنبه ، ۲۳ بهمن ۱۳۹۸
این رشته ی بسیار عمیق و جالب صرف نظر از ویژگی های علمی پیچیده اش در واقع یک بازی زیبا و سراسر استراتژیکی همراه با رازآلودگی و هنر رمزگشایی از طرف هریک از مهره های سفید و سیاه است. پس شطرنج این رشته ی علمی، ورزشی و هنری رفته رفته با ارتقاء سطح و پیشرفتگی مطالب آموزشی و همزمان به شکل موازی وارد مسابقات شدن هنرجوی شطرنج بشدت دارای جزئیات و پیچیدگی های فنی خواهد شد، بنابراین در مرحله ی آموزش حساسیت بیان مطالب و استفاده از منابع مرتبط با شریط بازیکنان به خصوص کودکان 6 تا 10 سال باید مورد توجه قرار بگیرد و استاد یا مربی مرحله ی پایه و مقدماتی شطرنج باید بتواند پلی از زیبایی های سرگرم کننده مانند شعر یا حتی نقاشی و داستان هایی از قهرمانان و مشاهیر شطرنج جهان (صد البته تاریخ شطرنج جهان پراست ازشرح حال ها و داستان های آموزنده برای رده های سنی که میتواند رهنمون بسیار مناسبی در راه پیشرفت آنان باشد امیداست اساتید و مربیان دلسوز پایه ما در مراکز مختلف آموزشی کانون ها و مدارس شطرنج سراسر کشور با مطالعه هرروزه و مداوم تاریخ مشاهیر شطرنج، اشرافی مناسب در این زمینه داشته باشند) ارائه دهد و سعی در هرچه متنوع تر و جذاب تر برگزار شدن کلاس آموزشی نماید. همچنین در سطوح پیشرفته باید سعی استاد و مربی در برگزاری کلاس های دومنظوره در عین آموزش تئوری های پیچیده ی این مرحله ایجاد انگیزه ی رقابت سالم و هدفمند نوجوانان با استفاده از روش های نوین مانند برگزاری مسابقه ی کلاسی گروهی و تیمی به شکل لیگ کلاسی همراه با جایزه ی بهترین تحلیل یا آنالیز وبررسی دور به دور مسابقات، برگزاری مسابقه ی طرح مسئله و یافتن پاسخ با تم های مشخص برای رسیدن به هدف نهایی کلاس یا دوره پس از اتمام برگزاری آن، برگزاری مسابقه ی آنلاین حل مسئله ی کلاسی و تعیین نفر برنده به شرط رسیدن به ریتینگ مدنظر گرفته شده از طریق وبسایت های ارائه دهنده مسئله ی آنلاین مثل lichess.org وchess.com و chess24.com و یا playchess.com وبسیاری سایت های دیگر، ایجاد مسابقات آنلاین گروه به گروه در سطوح مختلف با شرایط کنترل زمانی مختلق و متفاوت و تعیین جایزه برای مفسر بازی های هر گروه برای بهترین تفسیر و ...(آموزش دیجیتال و مولتی مدیا یا مجازی) بنابراین به قول مصطلح شطرنجی قدیمی : خود بازی شطرنج به اندازه ی کافی سخت و پیچیده هست ما(اساتید و مربیان فهیم) با آموزش های تک محوری و خشک و عاری از خلاقیت برای کودکان و نوجوانان سخت ترش نکنیم!